Arı Mama Sütlü Muzlu Pirinç Unu

Herkese merhaba sevgili ailem. Kızıma kahvaltılarında çeşitli alternatifler ararken Arı Mama Sütlü Muzlu Pirinç Ununu da denemek istedim. Çünkü çok iştahsız bir yavrum olduğu için artık ne yedirsem de sever diye şaşırıyorum. Evde yaptığım çeşit çeşit kahvaltılar, bebek yemekleri, pankekler vs vs iştahsız bir bebeğe sahip olunca yetersiz kalıyordu.

ari-mama-sutlu-muzlu-pirinc-unu

Ek gıdaya yeni başladığımız zamanlarda irmikli, pirinç unlu muhallabilerin yanısıra son zamanlarda da yine içerisine pirinç unu kattığım kavanoz meyve püreleri yapıyordum. Maalesef 1 yaş itibariile onları da yememeye başladı hanımefendicim. Bir umut almış bulunduk. İçerik kısmını da ekledim. Almayı düşünenler bakıp, inceleyebilirler.

Kutunun üzerinde nasıl hazırlanacağı ne miktarlarda konulacağı anlatılıyor ama ben kızımın yiyebileceği oranda kendi kafama göre hazırladım. Bir çay bardağı suya ikikaşığa yakın Arı Mama Sütlü Muzlu Pirinç Ununu ekleyip bir cezveye koyduktan sonra karıştırarak pişiriyordum. Normal pirinç unundan farkının muz aroması olması. Kızım sevdi diyebilirim. Aşırı iştahlı yemese de en azından hazırladığım kadarını yedirebiliyordum. Bir kutunun içerisinde 250 gram bulunuyor ve biz yaklaşık 1 ayda bitirebildik. Son zamanlarda pirinç ununun bebeklere faydalı olmadığı yönünde yazılar okudum ama detaylı araştırmadım. O sebepten araştırmadan tekrar alır mıyım bilmiyorum.

ari-sutlu-muzlu-pirincunu

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın