Arı Mama Sütlü Hurmalı Pirinç Unu

Herkese merhaba sevgili ailem. Kızıma kahvaltılarında çeşitli alternatifler ararken Arı Mama Sütlü Muzlu Pirinç Ununu denedikten sonra Sütlü Hurmalı Pirinç Ununu da denemek istedim. Çünkü çok iştahsız bir yavrum olduğu için artık ne yedirsem de sever diye şaşırıyorum. Evde yaptığım çeşit çeşit kahvaltılar, bebek yemekleri, pankekler vs vs iştahsız bir bebeğe sahip olunca yetersiz kalıyordu.

ari-mama-sutlu-hurmali-pirinc-unu

Ek gıdaya yeni başladığımız zamanlarda irmikli, pirinç unlu muhallabilerin yanısıra son zamanlarda da yine içerisine pirinç unu kattığım kavanoz meyve püreleri yapıyordum. Maalesef 1 yaş itibariile onları da yememeye başladı hanımefendicim. Bir umut almış bulunduk. İçerik kısmını da ekledim. Almayı düşünenler bakıp, inceleyebilirler.

ari-sutlu-hurmali-pirincunu

Kutunun üzerinde nasıl hazırlanacağı ne miktarlarda konulacağı anlatılıyor ama ben kızımın yiyebileceği oranda kendi kafama göre hazırlıyorum. Bir çay bardağı suya bir buçuk yemek kaşığı Arı Mama Sütlü Hurmalı Pirinç Ununu ekleyip bir cezveye koyduktan sonra karıştırarak pişiriyordum. Normal pirinç unundan farkının hurma aroması olması. Ve tabii vitaminler de var içerisinde. Kızım sevdi diyebilirim. Aşırı iştahlı yemese de en azından hazırladığım kadarını yedirebiliyorum. Bir kutunun içerisinde 250 gram bulunuyor ve ben her zaman yapmadığım için yaklaşık 1 ayda bitirebiliyoruz. Son zamanlarda pirinç ununun bebeklere faydalı olmadığı yönünde yazılar okudum ama detaylı araştırmadım. O sebepten araştırmadan tekrar alır mıyım bilmiyorum.

ari-sutlu-hurmali-pirinc-unuari-sutlu-hurmali-pirinc-unu-

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz instagramdan esrauludag_ hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın