Arı Mama Ballı İrmikli Sütlü Pirinç Unu

Herkese merhaba güzel ailem. Bugün Arı Mama‘dan aldığımız 3. farklı çeşit olan Kahvaltı Ballı İrmikli Sütlü Pirinç Unundan bahsedeceğim. Daha önce aynı markanın muzlusunu ve hurmalısını denedik. Muzlusundan daha ziyade hurmalısını daha çok beğendik diyebilirim.

ari-12-vitaminli-6-mineralli-balli-irmikli

Çok iştahsız bir yavrum olduğu için artık ne yedirsem de sever diye şaşırıyorum. Evde yaptığım çeşit çeşit kahvaltılar, bebek yemekleri, pankekler vs vs iştahsız bir bebeğe sahip olunca yetersiz kalıyordu. Ek gıdaya yeni başladığımız zamanlarda irmikli, pirinç unlu muhallabilerin yanısıra son zamanlarda da yine içerisine pirinç unu kattığım kavanoz meyve püreleri yapıyordum. Maalesef 1 yaş itibari ile onları da yememeye başladı hanımefendicim. Bir umut bunu da almış bulunduk. İçerik kısmını da ekledim. Almayı düşünenler bakıp, inceleyebilirler.

ari-mama

Kutunun üzerinde nasıl hazırlanacağı ne miktarlarda konulacağı anlatılıyor ama ben kızımın yiyebileceği oranda kendi kafama göre hazırlıyorum. Bir çay bardağı süte (ben su kullanmıyorum ve sütile hazırlanınca daha lezzetli oluyor) bir buçuk – iki yemek kaşığı Arı Mama Ballı İrmikli Sütlü Pirinç Ununu ekleyip bir cezveye koyduktan sonra karıştırarak pişiriyorum. Normal pirinç unundan farkının içerisinde irmik ve bal tozu olması. Ve tabii vitaminler de var içerisinde. Kızım sevdi diyebilirim. Aşırı iştahlı yemese de en azından hazırladığım kadarını yedirebiliyorum. Bir kutunun içerisinde 250 gram bulunuyor ve ben her zaman yapmadığım için yaklaşık 1 ayda bitirebiliyoruz. Son zamanlarda pirinç ununun bebeklere faydalı olmadığı yönünde yazılar okudum ama detaylı araştırmadım.

ari-pirinc-unu

Birde Arı Mama Ballı İrmikli Sütlü Pirinç Ununu kahvaltı öğünü olarak verdiğimde içerisine muhakkak muz ve çilek ekliyorum. Bu şekilde daha lezzetli oluyor. Hatta bazen üzerine (normal olarak yemeyi kabul etmediği için) bir çay kaşığı keçiboynuzu özü de ekliyorum.

ari-mama-pirinc-unu

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz instagramdan esrauludag_ hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın