Antalya Kemer Tatilimiz / Mirada Del Mar Hotel

Merhaba hepinize. İki gündür fotoğraflarını düzenlemekle boğuştuğum Antalya tatilimizin yazısını nihayet bugün (kızım uykusuna devam ederse) yazabileceğim. 🙂 Bu sene (2021 Haziran) tatil için Antalya’yı tercih ettik. Aslında biz evlendikten sonra hiç Akdeniz bölgesine gitmemiştik. Her zaman Ege’yi tercih ederiz ama bu sene eşimin iş yerinden personellerine tatil hediyesi olduğu için bizde seçili oteller arasında Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Mirada Del Mar Hotel‘i seçtik.

antalya-kemer-oteller

Mirada Del Mar Hotel; Antalya kent merkezine 35 km., Uluslararası Havalimanı’na 45 km. uzaklıktadır. Otel 5 yıldızlı olup Kemer ilçesinde 100.000 m2’lik yeşil bir alana kurulu devasa büyüklükte. Biz gitmeden önce fotoğraflarına falan bakmıştık. Otelin büyük olduğunu biliyorduk ama bu kadar yeşilliğin, doğanın içinde büyük bir otel beklemiyorduk açıkçası. Yazımı Antalya/Kemer’de gezdiğimiz yereleri de ekleyerek yazacaktım ama otelin fotoğraflarına bakarken diğerlerini okumaya sıkılacağınızı düşünerek onu farklı bir blogda yazmayı düşündüm. Bu yazımı da oteli merak edenler, gitmek isteyenler için yazıyorum. Çünkü malum otel arayışına girince özgün yorum bulmak, detaylı fotoğraflara rastlamak zor oluyor.

mirada-del-mar

Öncelikle odamızla başlamak istedim. Bizim odamız deniz manzaralı değildi. Ucundan kıyısından görüyordu denizi ama deniz manzaralı olmasa bile yeşilliğin içindeki büyüsü bizi odaya girer girmez bile mest etti. Rezervasyonda bebeğimizin olduğunu da bildikleri için biz odaya girmeden bebeğim için park yatağımız da hazırdı.

mirada-del-mar-hotel-odasi

Oda genel anlamda çok güzeldi. İçerisinde genelde yıldızlı otellerde olabilecek genel eşyalar (mini buzdolabı, televizyon vs) mevcuttu. Birde güzel bir detay daha vardı. İçerisine kıymetli eşyalarınızı koyabileceğiniz şifreli (şifresini kendiniz belirliyorsunuz) çelik kasa vardı. Biz yanımızda değerli eşya götürmedik ama bazen havuza falan inerken telefonlarımızı yada araba anahtarını bırakmak iyi oluyordu. Şimdi otel odasına ait fotoğraflara bakabilirsiniz.

mirada-del-mar-mirada-del-mar-hotelmiradadelmar-hotel-odasi

Odamız ilk geldiğimizde de tertemizdi. Yanısıra günlük temizleniyordu. Benim en çok dikkat ettiğim nokta otel seçiminde temizliktir. Özellikle havuza, denize inip geldikten sonra temizlenen, yeni açılan tertemiz çarşaflar huzur veriyor. Tatil yaptığının farkına varıyorsun cidden. Temizlik konusunda çok iyiydi.

mirada-del-mar-horel-antalyaantalya-otelleri

Şimdi biraz otelden görüntüler ekledim. Dört bir yanınız, sağınız solunuz yeşillik zaten. ♥

miradakemer-hotelleriantalya-otel

Belki inanamayacaksınız ama otelin kendine ait hayvanat bahçesi bile vardı. 🙂 Bizde eşimin arkadaşı daha önce otele gittiği için o söylemiş ve öyle gittik. Söylemese gerçekten bu kadar büyük bir otelin içinde keşfedemeyebilirdik. Kızım hayvanlarla çok eğlendi.♥

mirada-hotel-kemermirada-hotelsmirada-del-mar-hotel-hayvanat-bahcesiantalya-hayvanat-bahcesimirada-del-mar-hotel-nasil

Ve yine otelden bir görüntü. Bu defa kızçemle.♥ Otelden çıkarken eşim çekmiş.

kizim-ve-ben

Otelin toplam 4 adet havuzu var. Biri aqua parklı havuz. Özellikle aqua parklı otel seçip bu defa hiç kullanamadık. Çünkü belirli saatler içerisinde açılıp kapanıyormuş ve Meva’dan dolayı pek fırsatımız olamadı. Bazen havuzda huysuzlanıp, çıkmak istiyordu. Uyumak istiyordu hadi yemek vakti vs derken dediğim gibi kaçırdık. Kısmet artık.

mirada-del-mar-hotel-havuzlari-nasilmirada-del-mar-hotel-havuzlari-mirada-del-mar-hotel-havuzlariantalya-kemer-mirada-del-mar

Otelin denize sıfır olmasını söylememe gerek var mı bilemiyorum ama buyrunuz buradan da denize mesafesini görebilirsiniz.

antalya-kemer-hotelleriantalya-hotelleri

Çocuklar için oyun parkı ve kreşler.♥ Bu kreşi falan da otelde kaldığımız 3. gün falan keşfettik. 🙂

mirada-del-mar-hotel-gidenlermirada-del-mar-kresmirada-del-mar-kres-

Konserler için böyle bir alanı da mevcut. Birde bunun küçüğü de barların önünde var.

Bu da 750 kişilik büyük yemek restaurantının yanısıra küçük snack bar (Snack Bar : Bir taraftan Amerikan barda olduğu gibi misafirlerin içecek siparişlerini karşılanırken diğer taraftan bunların yanında misafirlerin snack türü aperitif yiyecek ihtiyaçlarının giderildiği barlardır.)  dedikleri restaurantı.

mirada-del-mar-restaurant

Yemek çeşitlerimü-kem-meeel!♥ Tüm otel personelleri de dahil herşey korona önlemleri alınmış şekilde çalışıyorlar. Yemekler de aynı şekilde personeller tarafından veriliyor.

mirada-del-mar-yemekler

Ve otelden çekildiğimiz güzel anılarımızı yazımın sonuna iliştirerek yazımı sonlandırıyorum. Otelden memnun kaldığımızı artık söylemem gerek mi sizce 🙂 ÇOK SEVDİK ÇOK!♥

mirada-hotels-kemer-otelleri-mirada-del-mar-hotel-antalya-kemer

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz instagramdan esrauludag_ hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın