Anne Sütünü Arttıran Besinler

anne-sutunu-arttiran-besinlerHerkese merhaba sevgili blog ailem. Hayatıma bir cennet kuşunun girmesiyle birlikte herşey çok daha güzelleşti, anlam buldu. Onunla birlikte büyüdüğüm bu yolda öğrendiğim her yeni bir bilgi benim için hazine değerinde. Onun için faydalı olabileceğim herşeyi araştırmak, öğrenmek istiyorum. Doğum anından itibaren müthiş bir döngü içerisinde olduğum “Sütüm yetiyor mu acaba? Sarılık olacak mı? Sarılığı geçer mi? Mama verirsem sarılık olmaz belki.? Aaa sütüm azaldı mı? Doymadığı için mi uyumuyor acaba? Mama verince meme reddi olur mu? Aman sağıp vermeyim biberona alışır? Ama beslenmesi de lazım? Bıdı bıdı bıdııııı… Bunun gibi milyonlarca düşüncemi sıralayabilirim size ama siz okur musunuz bilmem!☺

sut-arttiran-besinler

Bugün emziren anneler için kendim deneyip faydasını gördüğüm Süt arttıran besin görselleri hazırladım. ?
☑️ Öncelikle ilk sırada Su yer alıyor. Su süt üretimi için vazgeçilmez öğelerden. Su içmezsen süt üretimi nasıl olsun ? O yüzden bol bol su ve sıvı tüketimi şart.

anne-sutu-arttiran

☑️ Yulaf ezmesi; her yediğimde faydasını gördüğüm mucizevi besin. En basiti süt ile blenderda karıştırıp için.

rezene-anne-cayi

☑️ Rezene ve anne çayları; her sıkıştığımda yardımcılarım.? Elinizin altında mutlaka olsun. Önemli bir not; paketli ürünler alın. Aktarlardan açık ürünler almayın.

anne-sutu-nasil-artar

☑️ İncir – hurma – tahin – pekmez; Hiç yapamıyorsanız bile Günde bir iki tane incir yada hurma atın ağzınıza. Tahin pekmez sevmiyor olmama rağmen kahvaltılarda eksik olmuyor.? N’apalım herşey bebelerimiz için. Şifa olsun.???

Sizin deneyip memnun kaldığınız süt arttıran besinler var mıdır ? Varsa yorumlarınızı bekliyorum.?

Bir cevap yazın