12 Ay Üzeri Çocuklarla Evde Oynanacak Oyunlar

Herkese merhaba. Korona günlükleri vol 7597548. 🙂 Kızımla evde hangi aktiviteyi şaşırdığımız zamanlardan birinden yazıyorum size. Biz kızıma doğumundan itibaren her zaman eğitici oyuncaklar alıyorduk. Korona da işin içine girip, sosyalleşme sıkıntısı yaşadığımız şu günlerde daha da dikkat eder olduk bu konuya. Son aldığımız eğitici oyuncaklardan biri de Geometrik Yumurta Eşleme Oyuncakları oldu. Oyuncakları benim aldığım satıcıdan satın almak için instagramda Eylül ayı sabitli storylerimdeki linke tıklayabilirsiniz.

geometrik-yumurta-esleme

12 Ay Üzeri Çocuklarla Evde Oynanacak Oyunlar başlığımızın ilk yazısı geometrik yumurtalar oldu. Umarım devamı gelecektir. Kızım şuan 21 aylık. 2 yaşına 3 ay kadar kaldı. Bu blog yazısını 1 yaş üzeri çocuklar için uygun olduğunu düşündüğüm için başlıkta o şekilde belirttim.

geometrik-yumurta-esleme-oyunu

Geometrik Yumurta Eşleme Oyuncakları

  • El-Göz Koordinasyonunu,
  • Düşünme Becerilerini,
  • Görsel Algıyı ve
  • Motor Becerilerini geliştiriyor.

geometrik-yumurta-esleme-oyunu-kullananlar

Yumurtalar ortadan ikiye ayrılıyor ve içerisindeki şekillere göre ilk olarak çocuğunuza nasıl yapacağını göstererek sonrasında ise çocukların tek tek eşleştirilmesi bekleniyor. Bu fotoğraflar oyuncaklarını kızıma ilk gösterdiğim anın fotoğrafları. Görür görmez çok ilgisini çekti ve yaklaşık yarım saat boyunca kendi kendine oynadı.

geometrik-yumurta-esleme-kullananlar

Şuan tam olarak eşleştirme yapamasa da eş olanları verince kendisi takıp çıkarıyor. Zamanla onu da öğrenecektir. Acelemiz yok.♥ Bu oyuncaklarla oynadıktan sonra 2. gün pek ilgisini çekmedi. Böyle zamanlarda ben oyuncaklarını saklıyorum. Ara sıra tekrar çıkarıp veriyorum. Yeni almışım gibi sevinip yeniden büyük bir hevesle oynuyor. Bu oyuncakları ise 1.5 yaş sonrası bebelerinize tavsiye ederim.

geometrik-yumurta-esleme-oyunu-kullananlar-

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz instagramdan esrauludag_ hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın